ביטוח רכב

נהיגה על רכב הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים, מה שהעלה באופן ניכר את אחוז בעלי הרכבים בישראל בשנים האחרונות. יחד עם זאת, עצם העלייה להגה, חושפת את הנהג או הנהגת ואת שאר הנוסעים ברכב, לאינספור סיכונים. סיכונים אלו, הם הסיבה לקיומם של ביטוחי הרכב השונים על כל סוגיהם, המהווים רשת ביטחון אולטימטיבית לכל יושבי הרכב.

 

במאמר זה, נסביר מהם הגורמים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים ביטוח רכב, נתאר את סוגיהם השונים של ביטוחי רכב בישראל, באילו מקרים רכישת הביטוח היא בגדר חובה על פי חוק – ובאילו מקרים היא בגדר רשות התלויה במשתנים שונים. כמו כן, נסביר כיצד תוכלו לוודא שאתם מקבלים את הצעת ביטוח הרכב הנכונה והרלוונטית ביותר עבורכם.

 

ביטוח חובה

ביטוח חובה, כשמו כן הוא, הינו ביטוח אשר על פי חוק, חובה לרכוש עם כל רכישת כלי רכב בישראל: מאופנועים, רכבים, רכבי משא ועוד. ביטוח חובה מגן על נזקי גוף של הנהג, ועל כל מי שמעורב בפגיעה שנוצרה כתוצאה ממפגש עם הרכב. רכישת ביטוח זה, מאפשרת לכל אחד מהנפגעים לקבל פיצוי כספי וטיפול רפואי הולם, ללא תלות במצבו הכלכלי של הפוגע. אי רכישת ביטוח חובה לעומת זאת, עלולה להביא לקנסות גבוהים, השעיית רשיון ואף להשלכות משפטיות. על כן רכישת ביטוח חובה לרכב היא לא רק מצרך חיוני חשוב לכל בעל כלי רכב, אלא ממש בגדר חובה חוקית.

 

ביטוח מקיף

שלא כמו ביטוח חובה לו יש חובת רכישה משפטית, המעניק כיסוי ביטוחי לנזקי גוף כתוצאה מפגיעת הרכב המבוטח, ביטוח רכב מקיף מבטיח כיסוי עבור נזקים שונים העלולים להיגרם לרכב, וביניהם:

  • נזק שאירע לכלי רכב בעקבות פגיעת זדון
  • נזק שאירע לרכב בעקבות גניבה, או נסיון גניבה
  • נזק שאירע לרכב בעקבות תאונת דרכים
  • נזק שאירע לרכב כתוצאה מאירועי טבע, כגון מזג אוויר סוער, שיטפונות, קריסת עצים וכו' וכן מזג אוויר חם מדי, העלול לפגוע בתפקודו של הרכב.

אז מה מכסה הביטוח המקיף?

הביטוח המקיף כולל כיסוי ביטוחי לנזקי הרכב. תפקידו של הביטוח המקיף אם כן, הוא לספק הגנה כלכלית מפני מצבים בהם בעל הרכב נאלץ לשלם סכומים גדולים של כסף בעקבות פגיעה של רכוש. ביטוח מקיף כולל בתוכו גם את ביטוח צד ג'.

 

ביטוח צד ג

ביטוח צד ג׳ מכסה נזקים שנגרמו רק לגורמים חיצוניים (גורמים שלישיים) שנפגעו כתוצאה ממפגש עם רכבו של המבוטח. יחד עם זאת, ביטוח צד ג' אינו מכסה את הנזקים שנגרמו לבעל הרכב. לכן ביטוח זה, יהיה לרוב זול יותר מביטוח מקיף.

אם כך, מדוע לרכוש ביטוח צד ג'?

בעת פגיעה בצד ג', ראשית – אנו לא יכולים לדעת מה תהיה חומרת הפגיעה של הצד השלישי, ומה תהיה עלות הטיפול הרפואי שיקבל. שנית, איננו יודעים מה יהיה שוויו של כלי הרכב שנפגע כתוצאה מאותו מפגש. ביטוח צד ג', הוא לכסות בדיוק את העלויות הללו.

 

איך יודעים באיזה ביטוח לבחור?

חברות הביטוח מציעות פרמיות שונות לביטוחים שונים, עם תנאים שיכולים להשתנות מפוליסה לפוליסה, ובין נהג לנהג. כדי להיות בטוחים שאתם רוכשים את הביטוח המתאים לכם והנכון לכם ביותר בהתחשב ברכב שבבעלותכם, בותק שלכם על הכביש ובהיסטוריית הנהיגה שלכם. יחד עם זאת, במקום לבדוק עם כל חברה מה היא מציעה ולבחור את הביטוח המתאים להם ביותר, אנשים נוטים "ללכת" על ההצעה הראשונה שהם מקבלים. אז איך תוכלו לדעת מה מציעה כל חברה מבלי להתאמץ יותר מדי?

 

חשיבותה של ההשוואה בין חברות הביטוח

להשוואה בין ספקים, במיוחד בתחום הביטוח, יש חשיבות גבוהה מאוד, שכן בזכות ההשוואה אתם מקבלים מדד יחסי של ההצעות הקיימות בשוק. עם מנוע החיפוש של Wobi תוכלו לקבל מגוון הצעות שונות של חברות ביטוח, ובכך לבחור בין ההצעות הרלוונטיות לכם, ולוודא שאתם אכן מקבלים את ההצעה הטובה ביותר מבין ההצעות השונות. כמו כן, תוכלו לבצע רכישה מהירה ומאובטחת, ללא חשש וללא מאמץ מיותר.

תוכן עניינים

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך
תוכנית חיסכון
תוכנית חיסכון – מדוע זו השקעה משתלמת?

הרבה פעמים אנשים נוטים לחשוב שהשקעות טובות, נכונות, הן כאלה שמייצרות תשואה מיידית או כאלה שיכולות לייצר תשואה גדולה כתוצאה מכך שמשקיעים סכום כסף מסוים במוצר פיננסי או פיזי.